hero
Schäffer DánielMetz Edina
Becsült olvasási idő: 2 perc
Hatalmas érdeklődés kísérte az FMCG TOP-konferenciát

Mintegy kétszáz résztvevő, harmincnégy előadó, kerekasztal-résztvevő és huszonegy szponzor vett részt a 30 éves Store Insider Az Év Boltja díjátadóval egybekötött FMCG TOP-konferenciáján június 7-én. Böngésszen a galéria képei között!

Az idei FMCG TOP-konferencián ünnepelte a 30. születésnapját a Store Insider szaklap. A rendezvény főszponzora a Hell és a Peugeot volt, és velük együtt 21 szponzor támogatta a június 7-i, Haris Parkban megrendezett eseményt.

A galéria képeiért görgessen lejjebb!

Akkora volt az FMCG TOP iránt az érdeklődés, hogy az esemény előtti napokban le kellett zárni a regisztrációt. Több mint százan ültek a hallgatóság soraiban és harmincnégy szakmai előadó, kerekasztal-résztvevő számolt be az iparág újdonságairól, a legfrissebb adatokról, saját tapasztalatairól az FMCG TOP-konferencián.

Fotó: Gyurkovics Anna
Fórián Zoltán

A délelőtti szekcióban az agrárium fejleszthetőségéről is szó volt. „Kezdem félteni a fenntarthatóságot" – hangsúlyozta Fórián Zoltán, az ERSTE BANK vezető agrárszakértője, „Fenntartható gazdálkodás, élelmiszerbiztonság” - című előadásában. Azt is elmondta, hogy a szemléletformálás a legfontosabb feladat ezen a területen. Azt is hozzátette, hogy „olyan korszakba léptünk, amikor a válság lesz a normális állapot".

A Mesterséges Intelligencia kapcsán Pintér Róbert, a Budapesti Corvinus Egyetem adjunktusa kifejtette, hogy azok a cégek lesznek sikeresek, amik belátható időn belül használni kezdik a mesterséges intelligenciát. Azt is elmondta, hogy van olyan online, elsősorban élelmiszer-kereskedelmi szereplő, amely valójában nem FMCG, hanem technológiai cég.    

FMCG TOP képgaléria - fotók: Gyurkovics Anna 

Kattintson a képre!

Az árképzésről szóló blokkban Bodnár Krisztina, a Gfk business development managere elmondta, hogy az élelmiszerek vásárlásnak mennyiségi csökkenése mintegy 10 százalék. A ritkábban vásárlás majdnem minden kategóriában érvényes.

Az előadáshoz kapcsolódó kerekasztal-beszélgetésben elhangzott, hogy a hazai fogyasztónál az ár és a minőség a fontos. A termelők többsége nem igazán szereti a saját márkát, és ez a tendencia, nem fest túl szép jövőt a termelőknek. A lefelé vásárlásnak nincs vége a saját márkáknál.

A délelőtti blokkról bővebb infók itt! 

Feitel Balázs

A délutáni szekcióban a marketinggel foglalkozó blokkban Feitel Balázs, az Ipsos  igazgatója kifejtette, hogy ha negatív élménnyel találkozik a fogyasztó a vásárlása során, tízszer valószínűbb, hogy nem marad a márka mellett. 

Vágyi Erik, a NIQ (NielsenIQ) ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a fogyasztói optimizmus erősödik, de a spórolási stratégiák továbbra is erősek. A fogyasztók 52%-a tudatosabban vásárol, 56%-a kevesebbet vásárol; 50%-a pedig akciók, promóciók keresésében bízik. A saját márkákkal kapcsolatban elmondta, hogy a tejtermékeknél a legmagasabb, 4,2% a részesedés növekedése.

A fenntarthatóságról szóló kerekasztal-beszélgetésben elhangzott, hogy 1,7 milliárd ember túlsúlyos, kétszer annyian, ahány alultáplált ember él a bolygón (ez 870 millió ember). A hazai statisztikák szerint az élelmiszerpazarlás mindössze 5 százaléka keletkezik a kereskedelemben, 50 pedig a háztartásokban.

Fotó: Gyurkovics Anna

További tudósítások a konferenciáról itt és itt. 

A délutáni blokkról ebben a cikkben olvashatnak további részleteket.

A rendezvény végén adták át Az Év Boltja 2023 díjakat, amiről itt olvashatók további részletek a nyertesekről.