Persze, a csomagoláson rajta van, hogy pontosan milyen mennyiségű az adott termék, ezt a jogszabályok szerint fel is kell tüntetni. Ennek ellenére sokat számít egy döntésben, hogy mekkora méretű(nek látszik) az adott élelmiszer, hiszen sokan ez alapján döntenek. Na, ők megszívhatják.
A Fogyasztóvédelmi Hatóság tájékoztatása szerint "a gyártónak, kereskedőnek nem írja elő jogszabály, hogy a csomagolás űrtartalma és a csomagolni kívánt termék űrtartalma közötti eltérés maximálisan mennyi lehet." Akit érdekel a törvény pontos szövege, kattintson, és értelmezzen!
Az általunk megkérdezett vásárlók nagy része azonban nem egyszer találkozott már ezzel a trükkel, és mindenki más módszerrel védekezik a dolog ellen. Van, aki mindennek megnézi a súlyát, és az alapján próbál becsülni (tegye fel a kezét, aki pontosan be tudja lőni, mekkora térfogatú lehet mondjuk húsz deka pilótakeksz!), más kizárólag a kilóra vetített érték alapján hasonlítja össze termékeket (és milyen jól teszi, ugye), és van, aki csak a már bevált termékeket veszi, és nem kísérletezik újdonságokkal.
Erre a linkre kattintva, a cikk folytatásában számos termék esetében megbizonyosodhat a bolti csomagolás és a termék valós űrmértéke közötti különbségekről. Tartalmas szórakozást!

