Biztosan lehetne találni jó mosóporreklámokat az elmúlt húsz évből. Ha az ember végignyálazná a Cannes Lions eredménylistát, szinte biztos, hogy ott is találna számos díjazott mosópor és tisztítószerreklámot.
De az is biztos, hogyha megkérdezünk tíz embert, hogy mi jut eszébe a mosóporreklámokról, akkor kilencnek egyetlen dolog fog elsőre beugrani, mégpedig a reklámgagyiság zászlóshajójának tekinthető párbeszédrészlet: „Ez új? Neeeem, csak Perwollal mosva!” Valahogy így:
A bugyuta szlogenen kívül talán még az is az eszükbe ötlik, hogy egy rendes háziasszony az étteremtől kezdve a közérten át a moziig mindenhová magával visz egy doboz mosóport – a rendesebbje öblítőt is! –, hogy amikor a mosásra terelődik a szó – márpedig mi másra terelődhetne ugyebár a szó egy nők közötti beszélgetésen!? –, akkor előkaphassa azt és megmutathassa a barátnőinek. Mert azt is mindannyian tudjuk, hogy még ha nem is a mosópor a barátnőknek való dicsekvés elsődleges tárgya, azért az eljegyzési gyűrű után ott toporog valahol a második hely környékén.
Némi gondolkodás után még esetleg beugorhat a mosóporszakértő reklámos vonal, amikor egy fehér ruhadarabot összemocskolnak, aztán egy bárgyúan fapados animációban bemutatják, hogy a mikroszemcsék miként oldják fel a foltot, hogy a szövet utána „patyolattiszta” legyen, mindezt úgy, hogy a néző véletlenül sem hiszi el, hogy valaha valaki is kipróbálta volna az idézett kísérletet.
Nos, ehhez képest itt ez az ausztrál mósoporreklám két idióta fiatal csávóval, akik láthatóan szeretnek ökörködni, értenek is hozzá és semmi más dolguk nincs, mint hülye ruhákat magukra venni és összemocskolni, amit lelkiismeretesen teljesítenek is. Na jó, ennél több dolguk van, vasalás, meg ilyenek, de előbb nézzék meg a videót, aztán folytatom.
A lényeg tehát az, hogy ez a két hülyegyerek elmegy és vásárol 14 külöböző ruhadarabot. Aztán hazaviszik azokat, felveszik és mindenféle őrült gyalázatot elkövetnek velük a sárban rögbizéstől a paintballon át egészen a kukában fürdésig. Aztán kimossák a ruhákat ugyebár a Radiant mosóporral, ráhamisítják a címkéket, mintha le sem tépték volna róla, aztán visszaviszik cserére az üzletbe. Ott pedig a 14-ből 13-at vissza is vesznek. Egyet nem, amelyikben a büdös halat ölelgették. És nekik valamiért el is hiszem, hogy ezt tényleg így és tényleg megcsinálták.

