A napokban az Index arról cikkezett, hogy Nagy-Britanniában óriási létszámleépítést tervez a vállalat, amiben több, mint 15 ezer munkavállaló érintett - a 300 ezerből. Az értesüléseket a Tesco nem erősítette meg, azokat a brit Daily Mail írta meg.
A Magyar Idők szerint Magyarországon is akadnak veszteséges Tesco-áruházak; amennyiben az üzemeltetés nem válik nyereségesebbé, a több mint kétszáz bolt egy részét bérbe adnák vagy eladnák, illetve a nettó eladóteret szűkítenék tovább a lap szerint. A kormányközeli lap azt is írja, hogy a 16 ezres dolgozói állományt tovább karcsúsítanák Magyarországon.

Az MTI-nek küldött tájékoztatásban a Tesco-Global Áruházak Zrt hangsúlyozza: a Tesco Magyarországon nem tervezi boltok bezárását és kiemelik, hogy a Tesco 1995 óta van jelen Magyarországon, piacvezető és a legnagyobb privát foglalkoztató.

