hero
Király Bernadett
Becsült olvasási idő: 2 perc
Jókivánság az adomány mellé
Elindult a SPAR Adni öröm! akciója, december 20-ig várják az adományokat az áruházakban.

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Spar közös élelmiszergyűjtő akciójában az önkéntesek december 20-ig fogadják a tartós élelmiszereket az áruházi gyűjtőpontokon. Idén először az adományokat személyes üzenettel is kiegészíthetik a segíteni vágyók, ezzel is meghittebbé téve mások ünnepét.

Az adventi készülődés különös alkalmat ad arra, hogy odafigyeljünk azokra, akik nehezebb helyzetbe kerültek. Így a Spar üzleteiben most ismét arra kérik a vásárlóikat, hogy ezekre a családokra gondolva tegyenek a kosarukba tartós élelmiszert, köztük csokoládét, édességet majd adják át azt a szeretetszolgálat önkénteseinek, akár egy kedves üzenet kíséretében.

Fotó: Store Insider/Király Bernadett

Ez a huszonhatodik év, hogy a két szervezet együtt gondoskodik azokról, akik segítségre szorulnak. Maczelka Márk, a Spar kommunikációs vezetője elmondta, 2021-ben összesen 188 tonna tartós élelmiszer és édesség gyűlt össze az akcióban, amiből 26 ezer csomagot állítottak össze az önkéntesek. Az online boltban megvásárolt adomyánykártyákból pedig 12 millió forint folyt be, ezeket is élelmiszercsomagok vásárlására fordították. 

„Gondoljunk azokra, akiknek az ünnep az önök jóságának függvénye” – emelte ki Kozma Imre atya beszédében, mennyire fontos az összefogás az egyre nehezebbé váló gazdasági helyzetben. Hangsúlyozta, az adományozással az is jól jár, aki ad. „Együtt erősebbek leszünk, egészségesebb lesz a társadalom” – tette hozzá, jelezve a közössségért végzett tevékenységek fontosságát.

Adománykártyák és online jókívánságok

A tartós élelmiszerek mellett idén is van lehetőség adománykártyák vásárlására a pénztáraknál és a Spar online boltjában is. A tavalyi pozitív tapasztalatokból kiindulva idén ezt már december 1-jétől megtehetik a vásárlók. 

„A Spar Magyarország felkérésére készült idei kutatás szerint a megkérdezettek 43%-a vallja, hogya mikor adományoz, szinte látja maga előtt azoknak az arcát, akiknek segít ezzel, s előnyben részesíti a személyesebb ajándékozást. Azért, hogy ezt az érzelmi többletet ki tudják fejezni vásárlóink, idén arra is lehetőséget biztosítunk, hogy az adományozók üzenhessenek a távoli, „fogadott családjuknak.” Ezt az üzenetet online vagy a Batthyány téri áruházunkban a személyes adományozáskor egy óriási képeslapra felírva is elküldhetik vevőink” tette hozzá Maczelka Márk.

A friss kutatás eredményei szerint a 18-65 éves lakosság 78 százaléka adományozott már legalább egy alkalommal, minden harmadik válaszoló pedig rendszeres adakozó. Legtöbbször az ünnepi időszakban adományozunk, és a tapasztalatok és a kutatás szerint is fontos a személyesség, amikor ajándékoznak az emberek.