hero
Store Insider
Becsült olvasási idő: 0 perc
Jön az újabb ártsop?

Február 11-én érkeznek az újabb inflációs adatok, elképzelhető, hogy a kormány ismét intézkedéseket fog hozni, legalábbis erre utal Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter reggeli posztja.  

A KSH holnap, február 11-én jön a januári inflációs adatokkal, amelyek minden valószínűség szerint újabb emelkedést fognak jelezni, decemberben éves és havi szinten is nőttek a fogyasztói árak. 

Hétfő reggel Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter rövid bejegyzést tett közzé hivatalos Facebook-oldalán: "Jöhetnek újra az árstopok? Ha kell, a családok érdekében azonnal beavatkozunk!"

Így elképzelhető, hogy az újra meginduló infláció és különösen az élelmiszerinflációra válaszul, újabb lépéseket fog tenni tenni a kormány.  

Az árstopok után a kormányzat kötelező akciózást írt elő, majd bevezette az árfigyelő rendszert.