A KSH holnap, február 11-én jön a januári inflációs adatokkal, amelyek minden valószínűség szerint újabb emelkedést fognak jelezni, decemberben éves és havi szinten is nőttek a fogyasztói árak.
Hétfő reggel Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter rövid bejegyzést tett közzé hivatalos Facebook-oldalán: "Jöhetnek újra az árstopok? Ha kell, a családok érdekében azonnal beavatkozunk!"
Így elképzelhető, hogy az újra meginduló infláció és különösen az élelmiszerinflációra válaszul, újabb lépéseket fog tenni tenni a kormány.
Az árstopok után a kormányzat kötelező akciózást írt elő, majd bevezette az árfigyelő rendszert.


