Becsült olvasási idő: 1 perc
Kezdik elhagyni a Facebookot

A Facebook - amelynek tőzsdei bevezetése eleve nem sikerült valami túl fényesen - a hét elején ismét jelentős csökkenést volt kénytelen elkönyvelni részvényárfolyamában, miután kiderült, hogy negatív tendenciák kezdtek el jelentkezni látogatottságában világszerte - írja a pcforum.hu.

A korábbi időszakokban ezen a téren folyamatos és töretlen növekedésről beszámoló közösségi oldal a jelek szerint nem, hogy nem tudta növelni látogatói számát az utóbbi időkben, de aktív felhasználói bázisa máris csökkenésbe fordult a legtöbb régióban.

A legfrissebb számok szerint a Facebook használata azon 23 ország közül, amelyben legalább 50%-os piaci részesedéssel rendelkezik, 14-ben vagy stagnált, vagy egyenesen csökkenésbe fordult az elmúlt hat hónap alatt. Ami a legfontosabb: a negatívan érintett régiók között van Észak-Amerika és Európa is, ahol egyaránt csökkent a közösségi szájt népszerűsége és használatának mértéke a webezők körében.

Ráadásul az oldal megelégedettségi indexe is kemény zuhanásba esett: a szájt a közösségi oldalak között gyakorlatilag sereghajtóként végzett a szintén a napokban publikált Észak-Amerikai Fogyasztói Megelégedettségi Index-ben. A Facebook a tavalyi 66-ról idén már 61 pontosra csökkent eredményével ugyanis becsúszott a Twitter (64), a LinkedIn (63) és a Pinterest (69) mögé is - sőt, ötpontos esésével a legrosszabb 5 cég között végzett az egyébként 230 különböző vállalkozást vizsgáló indexben.

A rossz hírekre válaszul kedden a Facebook részvényárfolyamai 8.6%-ot zuhantak, 27 dollár közelébe. Ez közel 29 százalékos csökkenést jelent a közösségi oldal részvényeinek alig két hónappal korábbi, 38 dolláros kibocsátási árához képest.