A Nestlé bejelentette, hogy értékesíti a BOCI, a MELBA és a PÁRIZSI KOCKA védjegyeit a Cerbona (A.R.M. Alba Régia Mercator Kft.) számára. A BOCI-t és a többi érintett márkát a Nestlé a privatizáció során, 1991-ben, a Szerencsi Édesipari Vállalattal együtt vásárolta meg.
Hogy a boltokban folyamatosan legyen Bocicsoki Melba és Párizsi Kocka az átmeneti időszakban a Nestlé gyártja tovább az érintett termékeket. A tranzakció 2024. május 22-én zárul.

„Nagy örömünkre szolgál, hogy a sikeres tárgyalásokat követően a 100%-ban magyar tulajdonban álló Cerbonához kerül a közel 100 éves múltra visszatekintő BOCI, MELBA és PÁRIZSI KOCKA” – mondta Mészáros Tamás, a Cerbona vezérigazgatója. „Örülünk annak, hogy a népszerű márkákat megvásárolhattuk, és a Cerbona biztosíthatja további növekedésüket.”
Ahogy a közleményben írják, elsődleges prioritás annak biztosítása, hogy a fogyasztók továbbra is élvezhessék a BOCI csokoládé ízélményét, anélkül, hogy váratlan költségingadozások következnének be. Fontos azonban megjegyezni, hogy az árazás esetleges kiigazításait körültekintően és a piaci dinamikára érzékenyen kell megközelíteni. “Ezeket a kiigazításokat, ha szükséges, megfontoltan hajtjuk végre” - áll a közleményben.
A Cerbona több mint négy évtizedes múlttal rendelkezik a magyar élelmiszeriparban. A kezdetben malomipari vállalat müzliszeletek és müzlik gyártására specializálódott. A vállalat termékkínálata magában foglalja a müzliket, müzliszeleteket és egyéb gabona alapú élelmiszereket. A Cerbona gyárában több mint 150 munkavállaló dolgozik. „A vállalat elkötelezett az egészséges életmód és a kiváló minőségű élelmiszerek gyártása iránt” – írják.
A Nestlé több mint 30 éve van jelen Magyarországon, jelenleg a legnagyobb svájci befektető és munkáltató hazánkban. A 2024. februárban bejelentett büki beruházásával együtt immár 382 milliárd forintot meghaladó értékben fektetett be itthon, és továbbra is hosszú távú hazai jelenléttel tervez.
A svájci vállalat Magyarországon három gyárában (Szerencsen, Diósgyőrön és Bükön), illetve budapesti központjában összesen több mint 2800 embert foglalkoztat.
„Meggyőződésünk, hogy a Cerbonánál jó kezekben lesz a BOCI” – mondta Noszek Péter, a Nestlé Hungária Kft ügyvezetője. „Ezzel párhuzamosan a BOCI értékesítése lehetővé teszi a Nestlé Hungária Édesség Üzletága számára, hogy olyan erősségeire és növekedést biztosító márkáira összpontosítson, mint a jól ismert KitKat és a nagy népszerűségnek örvendő Balaton.”


