Ezzel szemben viszont a bosznia-hercegovinai almatermelők fellélegezhetnek.
Oroszország ugyanis szinte az előző határozattal egy időben föloldotta a Bosznia-Hercegovina ellen idén januárban bevezetett almaembargót, amit az orosz növény- és állategészségügyi hatóság, a Rosselkhoznadzor azon gyanúja miatt léptettek életbe, hogy a bosnyák kereskedők átcsomagolt lengyel almát szállítottak Oroszországba saját termékként.
A jó hírt Mirko Šarovićit külkereskedelmi miniszter jelentette be országa népének. Hozzátette, hogy az ígéretek szerint a közeljövőben orosz delegáció látogat Bosznia-Hercegovinába, hogy meggyőződjön arról, hogy a bosnyák termelők is képesek megfelelő minőségű és mennyiségű almát termeszteni és exportálni az orosz piacra.
A miniszter ugyanakkor fölhívta a figyelmet arra, hogy mindent el kell követni ahhoz, hogy hasonló fiaskó ne fordulhasson elő a jövőben.

