Becsült olvasási idő: 0 perc
Öböl menti jó szereplés

Nemrégiben ért véget Dubajban egy élelmiszeripari vásár, amelyen több magyar cég is megjelent. Hruby Bettina, a Magyar Nemzeti Kereskedőházak Zrt. arab igazgatóságának igazgatója a Kossuth Rádió G7 című műsorában arról beszélt: a magyar élelmiszerek jól szerepeltek a vásáron. Maga a magyar stand is nagyon jó helyen volt, olyan rangos országok mellett, mint Japán, Görögország, Ciprus és Franciaország.

A legnagyobb sikere a magyar méznek, a gabonaféléknek, sajttermékeknek, a diónak, a paprikának, a fagyasztott húsoknak és zöldségeknek volt, de nagy érdeklődés mutatkozott a biotermékek iránt is.

Hruby Bettina arról nem tudott pontos tájékoztatást adni, hogy hány üzletkötés volt, de azt elmondta, a standon nagyon sok üzletemberrel tárgyaltak.

Hruby Bettina a magyar cégeknek azt tanácsolta: mind a minőség, mind az ár tekintetében maradjanak versenyképesek, legyenek rugalmasak. Az arab nyelv ismerete rendkívül nagy előnyt jelent, de a Magyar Nemzeti Kereskedőházak Zrt. is segít a magyar cégeknek bejutni az arab piacra.

Az igazgató-asszonnyal készült beszélgetés ezen a linken meg is hallgatható.