hero
Schäffer Dániel
Becsült olvasási idő: 3 perc
"Kinőtték a belpiacot a magyar élelmiszerek"

  
Október 20. és 22. között rendezi meg 81. alkalommal az Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítást és Vásárt (OMÉK) az agrártárca az Agrármarketing Centrummal (AMC) közösen a Hungexpo Budapesti Vásárközpontban.

Farkas Sándor - fotó: AMC

Az időpontot Farkas Sándor, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára jelentette be a rendezvényt beharangozó sajtótájékoztatón. Farkas Sándor kiemelte, hogy az idei szakmai esemény fokozottan foglalkozik a generációváltás égető problémájával. A hazai gazdaságok vezetésének 28 százalékát adták 65 éves, vagy ennél idősebb gazdálkodók 2008-ban, ez a szám 2020-ban 35 százalék fölé ment - hozta a KSH adatokat Farkas Sándor. Kiemelte, hogy a KAP Fiatal gazdatámogatással mind anyagi, mind pedig a jogszabályi környezettel támogatják a hazai fiatal gazdákat.    

"Ahhoz, hogy a gazdatársadalom nemzedékváltása a hazai agráriumban megvalósulhasson, szükség van ösztönző jogszabályi környezetre, de ugyanígy modern felsősoktatásra és szakképzésre is. Ezeknek az intézményeknek a népszerűsítésében is sokat várunk az idei OMÉK-tól” – hangsúlyozta a parlamenti államtitkár.

E mellett a szakmát és a tudatos fogyasztást is népszerűsíti a háromnapos esemény, valamint a bel- és külpiacra történő értékesítést is segíti.  A seregszemle számos szakmai találkozónak, előadásnak és díjátadónak is otthont ad. Többek között egy külföldi beszerzőknek szóló szakmai programot is indítottak. 

fotó: AMC

"Kinőtték a belpiacot a magyar élelmiszerek" - mondta Ondré Péter, az Agrármarketing Centrum ügyvezetője. Több száz négyzetméteren mutatkozik be az Agrármarketing Centrum exportfejlesztési projektje, a Hungarian Food Business Program. A mintegy 30-50 céget felvonultató közösségi standon lehetőség nyílik arra, hogy a szakemberek a környező országokból érkező, az Agrármarketing Centrum által felkutatott üzleti partnerekkel ismerkedjenek meg. A standon a kiállítók termékeiből látványkonyhát is üzemeltetnek majd.

Szakmai és családi

„Az OMÉK nem csak azért lehet vonzó célpont a családok számára, mert a belépőjegy ára rendkívül kedvező, hanem azért is, mert minden korosztály megtalálja az érdeklődésének megfelelő programokat.  A rendezvényre ezúttal mindössze 1000 forintért lehet majd belépni” – emelte ki Ondré Péter az esemény családi jellegét.    

Az évek óta népszerű programok közül idén is megépül a Kárpát-medence legnagyobb termelői vására, ahol többek között biotermékek, húskészítmények, mézek, valamint további házi és kézműves termékek széles kínálatával várják a látogatókat. A borok szerelmesei pedig egy egész borszemináriumi téren ismerkedhetnek a legfinomabb nedűkkel.

Idén 50 ezre látogatóra számítanak a szakvásáron. 

Store Insider/MTI

Borítókép: Adobe Stock 

 

 

 

 

 

Idén ősszel látványos szakmai és családbarát programokkal várja látogatóit a 81. OMÉK.


Bejelentették a 81. Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás időpontját

Idén mindössze ezer forintba kerül a belépő a 81. Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállításra, amelynek időpontját Farkas Sándor, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára, miniszterhelyettes jelentette be a Néprajzi Múzeumban. Magyarország legnagyobb agrár és élelmiszer témájú kiállítására idén 2023. október 20-22. között várják a szakmai érdeklődőket és a nagyközönséget. A rendezvény főszervezője az Agrárminisztérium és az Agrármarketing Centrum.

Valódi vidéki kavalkád várja a fővárosiakat és a fővárosba látogató vidékieket a HUNGEXPO Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központ területén 2023. október 20-22. között. Az eseményt kétévente rendezi meg az Agrármarketing Centrum az Agrárminisztérium égisze alatt, célja pedig nem más, mint egy színes, családi program keretében bemutatni a hazai agrárium és élelmiszergazdaság teljes spektrumát. Az OMÉK természetesen a szakmai látogatókat is éppúgy várja, mint a nagyközönséget, hiszen kitűnő alkalom arra, hogy az agrárgazdaság jeles képviselői kapcsolatot építsenek hazai és külföldi beszerzőkkel, illetve üzleti lehetőségeket találjanak.

„A múlt, a jelen, és a jövő csodálatos összekapcsolásával, akarva-akaratlanul, az OMÉK napjaink egyik legizgalmasabb és legfontosabb kihívására, a generációváltásra hívja fel a figyelmet” - mondta el Farkas Sándor miniszterhelyettes az OMÉK időpontjának bejelentése kapcsán. „2010-ben a gazdaságok 28 százalékát irányította 65 éves vagy annál idősebb személy, 2020-ban ez a szám már 35 százalékra nőtt.  

Az OMÉK elsősorban a szakma számára fontos találkozóhely, az utóbbi években azonban legalább annyira felértékelődött a közönségcsalogató oldala is.

Hozzátette:  Elmaradhatatlan az őshonos magyar állatokat bemutató udvar, a Hungarikum sziget és a gyermekprogramok is. Színvonalas koncertekkel, bábelőadásokkal, játékos, ugyanakkor szemléletformáló foglalkozásokkal várják az óvodás és iskoláskorú gyermekeket egyaránt.

„Az OMÉK hamisítatlan családi program, ahol mindenki megtalálhatja a neki megfelelő kínálatot: jelen lesznek a legmodernebb és legnagyobb mezőgazdasági gépek, neves élelmiszeripari gyártók hozzák el innovációikat, de az sem fog csalódni, aki a kézműves élelmiszerek iránt rajong. Sőt, a gasztronómia szerelmeseinek is érdemes lesz kilátogatni a Hungexpora, hiszen idén is neves éttermek települnek a gasztropasszázsra.  ” – tette hozzá Ondré Péter.

 


1881. május 7-én a Városligetben megrendezett „I. Országos Tenyész- és Haszonállat Kiállítás” volt az Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás és Vásár (OMÉK) hivatalos jogelődje.  2011 óta kétévente rendszeresen megrendezik Magyarország legnagyobb agrár- és élelmiszer témájú kiállítását az Agrármarketing Centrum szervezésében.