Becsült olvasási idő: 0 perc
Pelletüzem épülne Bajnán

Mezőgazdasági hulladékból fűtőanyagot előállító üzem épülne a Komárom-Esztergom megyei Bajnán. Az itt gyártott tüzelővel a gáznál egyharmaddal olcsóbban fűtenék a közeli települések közintézményeit – tájékoztatott Dóczi János, a beruházásra alapított Gerecsehő Térségi Fűtőmű Kft. ügyvezetője csütörtökön.

A 350 millió forintos beruházás az üzemben mintegy 20 főnek adna munkát. A költségek felét pályázat útján a Magyar Regionális Fejlesztési Holding Zrt. biztosítaná – tette hozzá Dóczi János. A szántóföldi, lágyszárú növényekből készülő biobrikett Annavölgy, Bajna és Úny közintézményeit, valamint a Szent Adalbert Plébániát fűtené.