Becsült olvasási idő: 2 perc
Plusz 100 dolgozó a Kőröstejnél

A Jordániától Dubajon át Londonig exportáló Kőröstej százzal több dolgozót foglalkoztat március óta.

A Kőröstej nem elbocsát dolgozókat, ellenkezőleg: a COVID-19 ellenére március elseje óta közel száz új munkatárssal növelték állományukat - és még legalább harmincat keresnek. A COVID-19 miatt naponta 14 millió liter tejet öntenek ki az Egyesült Államokban, de a koronavírus okozta járványhelyzetben itthon is tízezrek veszítették már el az állásukat - legnagyobb mértékben az alacsony végzettségűek, esetükben 9 ezerrel nőtt a munkanélküliek száma. A februárhoz képest márciusra 17 ezerrel lett több az álláskereső, miután az elbocsátások már szinte minden ágazatban megkezdődtek.

Nőtt a piaci kereslet

A Kőröstej - Magyarország egyik legnagyobb sajtexportőrénél közel száz munkatárssal többen dolgoznak mióta kitört a világjárvány. Március 1. és április 25. között 93-mal nőtt az alkalmazotti létszám a cégcsoportnál. A termékeik iránti piaci keresletet, sem a pandémia miatti nemzetközi, sem az itthon március 11-én és később, március 27-én bejelentett korlátozó intézkedések sem vetették vissza - írja a vállalat közleményében. Ez olyannyira igaz, hogy a Kőröstej mind a 4 üzemében, Barcson (Somogy), Kacsótán (Baranya), Kőröstetétlenen (Pest megye) és Hajdúböszörményben (Hajdú-Bihar) is jelentősen nőtt az állományi létszám, elsősorban a fizikai és a gyártási munkakörökben, a betanított munkások között. Alapanyag- és csomagolóanyag problémákkal szembesülnek ugyan a szállítási nehézségek miatt, de ezt alternatív megoldásokkal kezelni tudják.

Még legalább 30 tejipari szakembert, mérnököt várnak 

Sőt, a Kőröstej további munkatársakat keres, ami azt jelenti, hogy még többen tudnak majd elhelyezkedni a cégcsoport üzemeiben. Az új technológiák bevezetésére, illetve a meglévők még hatékonyabb kihasználására élelmiszeripari, tejipari szakembereket, mérnököket is keresnek termelési, műszaki, minőségügyi, raktározási pozíciókra - ez összesen még további 30-40 munkatárs alkalmazását jelenti. Mivel a Kőröstej HR-eseia nagy leterheltség miatt nem tudnak a telefonos megkeresésekre reagálni, kizárólag emailben ([email protected]) érdemes náluk érdeklődni.

50 ország

2013-ban és 2015-ben a Kőröstej holland, osztrák és ausztrál cégeket megelőzve megnyerte a jordániai hadsereg tenderét, ennek értelmében egy éven keresztül kizárólag a Kőröstej gyártott és szállított konzervsajtot Jordánia 100 ezer fős fegyveres erejének. 

Az idén februárban 25. alkalommal megrendezett dubaji Gulfood kiállítást is eredményesen zárta a Kőröstej a világ egyik legnagyobb élelmiszeripari rendezvényén a több ezer Dubajba látogató megismerkedhetett a kedvelt Hajdú Kashkaval sajttal, valamint az újdonságnak számító fűszerezett grillsajtokkal is. 

A Kőröstej közel 50 országba exportál, így a hirtelen megváltozó környezetben is lehetőségük van a kapacitásaik hatékony kihasználására. 2019 elején a hazai sajttermelők nagyjából havi 12-14 millió dollárért exportáltak külföldre. A legnagyobb magyar exportpiac Olaszország, de ezt rögtön a közel-keleti országok követik, a top 5 kereskedelmi partner között ott van Libanon, Szaúd-Arábia és Jordánia is: e három piac szívja fel a magyar export közel harmadát.

 A 2017-ben 31 milliárdos forgalmat produkáló Kőröstej rendkívül jó kapcsolatokkal rendelkezik a térségben, ismert, hogy a Kőröstej cégcsoport tulajdonosa, Riad Naboulsi libanoni származású. 

 A Kőröstej exportképessége nem csökkenta a pandémia okozta válsághelyzetben és az sem elhanyagolható, hogy naponta 300 ezer liter hazai tejet vásárolnak fel a magyar termelőktől feldolgozásra.