Az orosz élelmiszer-biztonsági hivatal hétfőn bejelentette, hogy gyanújuk szerint Szerbia lengyel almát reexportál Oroszországba. Ezért fontolgatják, hogy betiltják minden gyümölcs importját az Európai Unión kívüli balkáni országból - jelentette a RIA Novosztyi orosz hírügynökség. Moszkva az ukrán válság miatt elfogadott EU-s és amerikai szankciókra válaszul betiltotta az élelmiszerek, ezen belül a gyümölcs bevitelét az Európai Unióból.
Sok szakértő már a tilalom elfogadásakor arra figyelmeztetett, hogy a termelők kerülőutakat fognak keresni.
Elsősorban Fehéroroszország és Kazahsztán merült fel olyan országként, ahol átcímkézhetik az EU-ból származó élelmiszereket, mivel ezek vámuniót alkotnak Oroszországgal. A szerb kapcsolattal kapcsolatban Julia Trofimova, az orosz élelmiszer-biztonsági hivatal szóvivője kijelentette, hogy gyanújuk szerint több mint valószínű, hogy lengyel alma jut el Oroszországba Szerbián keresztül. Ez elég indok lenne a teljes importtilalomhoz.
A cikk ezen a linken folytatódik.

