A Heineken két másik céggel együttműködve megalkotta a The Boring Phone “butatelefont”, amit úgy terveztek, hogy csak telefonálásra és üzenetküldésre alkalmas.
Az okostelefonok évről évre izgalmasabbak, egyre könnyebb elveszni az internet világában – és egyre nehezebb megélni a valódi pillanatokat. Miután egy kutatásból kiderült, hogy az emberek 90%-a még a bulizás közben is a telefonját nyomkodja, a Heineken® válaszolt a fiatal felnőttek "hívására", akik szeretnének elszakadni a technológiától. A HMD (Human Mobile Devices) cég által gyártott Heineken® x Bodega Boring Phone lejjebb csavarja a telefonok figyelemelterelő funkcióit: úgy tervezték, hogy az alapok meglegyenek, tehát telefonálni és üzeneteket küldeni lehet rajta.
“Butatelefonnal” rukkolt elő a Heineken
A Heineken, a street kultúrát és a kortárs divatot felölelő kiskereskedelmi lánccal, a Bodegával együttműködve április 18-án bemutatja a Human Mobile Devices (HMD) által gyártott "The Boring Phone" készüléket. A limitált darabszámú “butatelefonokból” szándékosan kihagyták az extrákat, hogy arra ösztönözzék az embereket, szakadjanak el egy kicsit az okostelefonjuktól, és bulizás közben inkább a valódi, személyes, face-to-face kapcsolataikra koncentráljanak.
The Boring Phone
“Ahogy a Gen Z, mi is nagyon érezzük a “Newtro”, azaz “modernizált retró” irányzatot – ez inspirálta a telefon 2000-es éveket megidéző átlátszó tokját és hologramos matricáit. Ráadásul kiszedtünk belőle mindent, ami elterelheti a figyelmedet: nem lehet vele letölteni social media appokat, és semmi olyat, ami kiszakít a pillanatból. Ráadásul akár egy héten át is kibírja egyetlen töltéssel – ez nagyjából 20 órányi telefonálással egyenlő” - mondták az alkotók.
Az okostelefon nem engedi, hogy kikapcsoljunk?
Egy Heineken által megrendelt kutatásból kiderült, hogy a figyelemért folytatott versenyt továbbra is az okostelefonok uralják: az Egyesült Királyságban és az Egyesült Államokban az emberek 90%-a még egy szórakozással töltött este alatt is átlagosan hétszer csekkolják a telefonjukat, és még a barátaikkal vagy családjukkal töltött idő során is pörgetik a híreket az okostelefonjukon.
A beszélgetésekbe a legnagyobb arányban a social media csekkolása (62%) zavar be, de az emberek több mint egyharmada (36%) még a munkahelyi emailjeinek sem tud ellenállni. Tízből hárman pedig (30%) inkább a telefonos játékokat választják ahelyett, hogy a barátaikkal vagy családjukkal csevegnének.
Mivel azonban a válaszadók több mint egyharmada (37%) elmondta, hogy a kelleténél gyakrabban néz rá a telefonjára, a tendencia kezd megfordulni: 32%-uk elismeri, hogy legszívesebben kikapcsolná a telefonját, amíg szórakozik.
Az unalmas telefonoké a jövő?
Biztató jel az is, hogy minden ötödik ember (22%) már eleve kikapcsolja vagy otthon hagyja a telefonját a társasági események előtt, és további kétötödük (38%) azt állítja, hogy fontolóra venné ezt a megoldást.
"Mindannyiunknak jól jönne egy kis szünet a smart technológia állandó zavaró tényezőitől – és ez a kutatásaink szerint különösen fontos a Z és Y generáció számára - nyilatkozta Nabil Nasser, a Heineken globális vezetője. - Amikor az okostelefon-használatukról beszélgettünk velük, hamar rájöttünk, hogy sokan úgy érzik: a társasági életben sokszor elvonja a figyelmüket a készülékük, de azt is elmondták, hogy nem akarnak teljesen telefonmentessé válni. A Heinekennél szeretnénk elősegíteni a valódi kapcsolatokat és a valódi pillanatokat – segíteni az embereknek megtapasztalni az igazi együttlét örömét.
A The Boring Phone megalkotásával visszatértünk az alapokhoz, lejjebb csavartuk a technológiát, hogy segítsük az embereket abban, hogy egy sör mellett valóban kapcsolatba kerüljenek egymással, anélkül, hogy az állandó zümmögés és csengés elvonná a figyelmüket." – tette hozzá Nasser.
Oliver Mak, a Bodega társalapítója hozzátette: "Az okostelefonok túl érdekesek, túlságosan lekötik a figyelmünket, ezért akartunk egy »unalmas« telefont megalkotni. Nagyon inspirált minket a Newtro irányzat felemelkedése: egy múltbéli kulturális ikont akartunk újragondolni, amellyel a fiatalabb Z és Y generáció korábban még nem találkozhatott. Alig várjuk, hogy lássuk, hogyan reagálnak az emberek a Boring Phone-ra."
A The Boring Phone a Milano Design Weeken debütál
A Heineken® és a Bodega a Milano Design Weeken mutatja be a The Boring Phone-t, április 18-án, csütörtökön, a partnerek által rendezett partin. Ezt követően a készülékeket világszerte szétosztják a szórakozni vágyók között, hogy kikapcsolódhassanak, visszanyerjék a minőségi időt a barátokkal, a családdal és a szeretteikkel, és felpörgessék az éjszakai szórakozást.
Sőt, júniusban egy olyan appal is jelentkeznek, ami az okostelefonokat is pillanatok alatt “unalmassá” változtatja, hogy azok se maradjanak ki az élményből, akiknek most nem sikerül beszerezniük a Boring Phonet.
További információk a Boring Phone-ról és arról, hogy miért jobb néha kioffolni a telefont: www.heineken.com/theboringphone.
Technikai paraméterek a The Boring Phone-ról
Méretek és súly
108 x 55 x 18.9mm, 123g
Kijelzők
Fő: 2.8” QVGA | Külső: 1.77" QQVGA
Kamera
0.3MP + LED vaku
Design
DualSIM-es ergonómikus összecsukható telefon
Audio
FM rádió (vezetékes/vezetéknélküli)
Csatlakoztathatóság
2G, 3G, 4G | Bluetooth 4.2 | 3.5mm AV jack | Micro USB
Akkumulátor
1,450mAh (eltávolítható)
Akár 6 órányi 3G/4G beszélgetési idő, (akár 20 óra 2G hálózaton) | Több mint egy hét üzemidő