Becsült olvasási idő: 0 perc
Tüntetés jön a cafeteria adó miatt

A demonstrációt két nagy szakszervezeti konföderáció, a Magyar Szakszervezeti Szövetség és a LIGA Szakszervezetek szervezi.

A béren kívüli juttatások megadóztatása durva megszorítás, amiről nem egyeztetett a szakszervezetekkel a kormány, így nyilatkozott Székely Tamás, a Vegyipari Dolgozók Szakszervezete elnöke - hivatkozik a Népszavára a Pénzcentrum.

Az intézkedés kétmillió embert érint hátrányosan, ezért az érdekvédelmi szervezetek tiltakozást szerveznek.

Biztosra veszik, hogy a cafeteria megadóztatása miatt jelentősen csökkenni fog a juttatások mértéke, a vegyipari dolgozók esetében fejenként évi 400 ezer forint kieséssel lehet számolni.

Székely elmondta, a tüntetéstől nem várnak eredményt, nem hiszik, hogy a kormány bármit tenne a munkavállalókért.