A napelemek által termelt villamos energia mennyisége összesen 25,2 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest. A teljes bruttó termelt villamos energia 22 százalékát a napenergia biztosította – írja a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) közleménye alapján a haszon.hu.
A megújuló forrásból termelt bruttó villamos energia mennyisége az előző év azonos hónapjához képest 13,1 százalékkal emelkedett. A megújuló energiaforrásból termelt villamos energia háromnegyedét a napenergia, 15,5 százalékkal a biomassza forrás, 4,4 százalékát pedig a szélenergia biztosította. Az országos primerenergia-felhasználás 71,22 PJ volt, amely 3,24 PJ-lal csökkent az előző év azonos időszakához képest.

A földgáz belföldi felhasználása 10 százalékkal volt alacsonyabb az egy évvel korábbinál. A hazai összes villamosenergia-felhasználás 3 905 GWh volt, amely 2,1 százalékkal volt kevesebb. A nukleáris forrásból származó bruttó villamosenergia-termelés (ami tulajdonképpen a paksi atomerőművet jelenti) 7,4 százalékkal, a fosszilis alapú 11,3 százalékkal és az egyéb forrásból termelt mennyiség 20,5 százalékkal lett kevesebb – írja a MEKH.
A borítókép forrása: Pexels.com


