Új cégvezetőt nevezett ki a 3M Hungária Kereskedelmi Kft. élére a cég regionális vezetése 2021. október 1-jétől. A közlekedésmérnök végzettséggel és MBA diplomával rendelkező szakember már 11 éve dolgozik a nagyvállalatnál különböző vezető pozíciókban előbb hazai, majd regionális szinten, előtte a Schneider Electric munkatársa volt. Bereznyák György párhuzamosan a cég regionális vevőszolgálati vezetői feladatait is ellátja.
A 3M régiónkban (Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Magyarország, Ukrajna és Grúzia) idén 30 éve van jelen. A csoport a kelet-európai nyitás ideje óta mintegy 650 millió dollárt fektetett be a régióba, ahol összesen 4400 embert foglalkoztat, és 12 ezer terméket gyárt.

Az összességében jövőre 120 éves, tavaly 32,1 milliárd dollár (a magyar GDP több mint 20%-a) globális forgalmú vállalat jelentőségére jellemző, hogy az átlag földlakó fejenként és naponta 17 különböző 3M-termékkel kerül kapcsolatba. A cég kiemelkedő figyelmet fordít a környezet védelmére is. Egymilliárd amerikai dollárt szán globálisan a következő 20 évben környezetvédelmi célok elérésére, 2050-re pedig minden tevékenységük karbonsemleges lesz.
A cég többek között a Post-it jelölőcímkékkel, fényvisszaverő közlekedési táblákkal és a Scotch szalaggal vált világhírűvé. A 3M összességében több mint 60 ezer különböző terméket gyárt, egyebek mellett az elektronika, a járműipar, a munkavédelmi eszközök és az egészségügyi védőfelszerelések területén.

