Becsült olvasási idő: 0 perc
Világszerte nő az éhezés

Tavaly már több mint 821 millió embert érintett ez a probléma.

Egyre többen éheznek a világon: tavaly már több mint 821 millió embert érintett ez a probléma - közölte a HáziPatika.com szerint az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ).

A helyzet már harmadik egymást követő éve folyamatosan romlik. 2015-ben 785,4 millió, 2016-ban 796,5 millió, 2017-ben pedig 811,7 millió ember volt alultáplált. Tehát az emberiség csaknem 11 százaléka nem jutott elegendő táplálékhoz 2015 óta. A helyzet alapján igencsak nehéz lesz elérni azt a célt, hogy 2030-ra megszűnjön a Földön az éhezés.