A hotelek és éttermek 39 százaléka tervez elbocsátást

A hotelek és éttermek 39 százaléka tervez elbocsátást

Elsősorban az emelkedő energiaköltségek miatt.

Három hónap alatt háromezerrel kevesebb kereskedelmi dolgozó

Három hónap alatt háromezerrel kevesebb kereskedelmi dolgozó

Májusban csaknem háromezerrel dolgoztak kevesebben a kereskedelemben, mint februárban, az utolsó hónapban, amikor még minden vasárnap korlátozás nélkül nyitva lehettek az üzletek – írta a Népszabadság a KSH adataira hivatkozva.

Vasárnapi zárva tartás: több ezer elbocsátás

Vasárnapi zárva tartás: több ezer elbocsátás

Létszámcsökkentés korábban csak akkor volt, amikor esett a piac. Legsanyarúbb a részmunkaidősök helyzete, kismamaként, diákként dolgozni mostanság különösen rossz a boltokban. Már ameddig még van munkahelyük. És sok túlóra is volt áprilisban. - közölte a blokkk.com a KSH adatai alapján. Az alábbiakban a blokkk.com cikkét egy az egyben közöljük.

SáGa: segítség a elbocsátott dolgozóknak

SáGa: segítség a elbocsátott dolgozóknak

A vágóhíd bezárása miatt 360 munkavállalójától válik meg a SáGa. Teszi ezt a gondoskodó elbocsátás jegyében.

Kirúghatják a beteg dolgozókat is júliustól

Kirúghatják a beteg dolgozókat is júliustól

Július elsejétől a betegség ideje alatt is felmondhatnak a munkáltatók a keresőképtelen beteggé váló munkavállalóiknak az új Munka Törvénykönyve szerint.

Kirúgtak. Mit csináljak?

Kirúgtak. Mit csináljak?

A leépítés az egyik legnehezebb hr-lépés a munkáltatóknak, de ennél is rosszabb azoknak, akiknek megszűnik a munkahelye. A Kreatív Online cikke hasznos tanácsokat szeretne adni azoknak, akiktől a munkáltató meg akar válni.

Többezres leépítés a Procter and Gamble-nél

Többezres leépítés a Procter and Gamble-nél

A világ legnagyobb fogyasztásicikk-gyártója 5700 munkahelyet szüntet meg idén és jövőre a takarékosság jegyében.

Újabb elbocsátáshullám jöhet

Újabb elbocsátáshullám jöhet

A GKI Gazdaságkutató Zrt. 800 fős reprezentatív vállalati mintán végzett kutatást idén januárban az öt fősnél nagyobb vállalkozások idei kilátásairól és a létszámvárakozásairól.

Több ezer embert tesz lapátra a kormányzat

Több ezer embert tesz lapátra a kormányzat

Jelentős, összesen 6369 fős kormányzati létszámcsökkentésről döntött a kormány – jelent meg a szerdai Magyar Közlönyben. 

Ismét berreg a közigazgatási létszám-fűnyírógép

Ismét berreg a közigazgatási létszám-fűnyírógép

Közel harmincezer fővel kell csökkenteni a központi közigazgatási intézmények dolgozói létszámát –  erről hozott informális döntést a kormány az [origo] információi szerint. Az adóhatóság és néhány más intézmény felmentést kaphat az elbocsátások alól.

Mi alapján rúgnak ki?

Mi alapján rúgnak ki?

A magyarországi nagyvállalatok 68 százaléka kizárólag üzleti szempontokat vett figyelembe a válság miatt feleslegessé vált munkavállalói elbocsátásakor, míg 32 százalék egyéb, például szociális szempontokat is mérlegelt a csoportos létszámleépítésnél – derül ki a GKI Gazdaságkutató Zrt. felméréséből.