
A hotelek és éttermek 39 százaléka tervez elbocsátást
Elsősorban az emelkedő energiaköltségek miatt.
Három hónap alatt háromezerrel kevesebb kereskedelmi dolgozó
Májusban csaknem háromezerrel dolgoztak kevesebben a kereskedelemben, mint februárban, az utolsó hónapban, amikor még minden vasárnap korlátozás nélkül nyitva lehettek az üzletek – írta a Népszabadság a KSH adataira hivatkozva.
Vasárnapi zárva tartás: több ezer elbocsátás
Létszámcsökkentés korábban csak akkor volt, amikor esett a piac. Legsanyarúbb a részmunkaidősök helyzete, kismamaként, diákként dolgozni mostanság különösen rossz a boltokban. Már ameddig még van munkahelyük. És sok túlóra is volt áprilisban. - közölte a blokkk.com a KSH adatai alapján. Az alábbiakban a blokkk.com cikkét egy az egyben közöljük.
SáGa: segítség a elbocsátott dolgozóknak
A vágóhíd bezárása miatt 360 munkavállalójától válik meg a SáGa. Teszi ezt a gondoskodó elbocsátás jegyében.
Kirúghatják a beteg dolgozókat is júliustól
Július elsejétől a betegség ideje alatt is felmondhatnak a munkáltatók a keresőképtelen beteggé váló munkavállalóiknak az új Munka Törvénykönyve szerint.
Kirúgtak. Mit csináljak?
A leépítés az egyik legnehezebb hr-lépés a munkáltatóknak, de ennél is rosszabb azoknak, akiknek megszűnik a munkahelye. A Kreatív Online cikke hasznos tanácsokat szeretne adni azoknak, akiktől a munkáltató meg akar válni.
Többezres leépítés a Procter and Gamble-nél
A világ legnagyobb fogyasztásicikk-gyártója 5700 munkahelyet szüntet meg idén és jövőre a takarékosság jegyében.
Újabb elbocsátáshullám jöhet
A GKI Gazdaságkutató Zrt. 800 fős reprezentatív vállalati mintán végzett kutatást idén januárban az öt fősnél nagyobb vállalkozások idei kilátásairól és a létszámvárakozásairól.
Több ezer embert tesz lapátra a kormányzat
Jelentős, összesen 6369 fős kormányzati létszámcsökkentésről döntött a kormány – jelent meg a szerdai Magyar Közlönyben.
Ismét berreg a közigazgatási létszám-fűnyírógép
Közel harmincezer fővel kell csökkenteni a központi közigazgatási intézmények dolgozói létszámát – erről hozott informális döntést a kormány az [origo] információi szerint. Az adóhatóság és néhány más intézmény felmentést kaphat az elbocsátások alól.
Mi alapján rúgnak ki?
A magyarországi nagyvállalatok 68 százaléka kizárólag üzleti szempontokat vett figyelembe a válság miatt feleslegessé vált munkavállalói elbocsátásakor, míg 32 százalék egyéb, például szociális szempontokat is mérlegelt a csoportos létszámleépítésnél – derül ki a GKI Gazdaságkutató Zrt. felméréséből.
