
Átrendeződő ízek formálják a szezonális pékáru-piacot
A téli ünnepek és a farsangi időszak továbbra is kiemelt jelentőségűek a finompékáru-piacon.
Felmérés a hazai fánkfogyasztási szokásokról
A magyarok nagy többsége nassolnivalóként vagy desszertként tekint a fánkra és legtöbbször a főétkezéseken kívül, délelőtt vagy délután fogyasztja- derül ki a Pek-Snack 2022-es Nagy Fánkkutatásából, amely több mint 1300 fő megkérdezésével készült. Továbbra is a szalagos fánk a legnépszerűbb, és az ízek mellett vásárláskor sok múlik a fánk külsején is.
A Pek-Snack karácsonykor is segít a rászorulóknak
Hazánk egyik vezető pékáru-gyártója az idei évben is kiemelt figyelmet fordított a nehéz helyzetben élő embertársaink támogatására. A „Pek-Snack segít” elnevezésű társadalmi felelősségvállalási akció keretében az elmúlt években olyan szervezeteket támogattak élelmiszerfelajánlással, amelyek közvetlen kapcsolatban állnak a nélkülözőkkel. Idén karácsonykor a Magyar Református Szeretetszolgálat „Szeretetdoboz” kezdeményezésén keresztül több tucat család ünnepét tették könnyebbé, a Fóti Gyermekotthon lakóit pedig egy különleges uzsonnán látták vendégül.
Megújította márkaarculatát a Pek-Snack
Modernizálta és a megváltozott fogyasztói szokásokhoz igazította márkaarculatát a Pek-Snack, hazánk és Közép-Európa egyik meghatározó látványpékség-hálózata.
A pékek országa lettünk
Mit és hányszor sütöttek a magyarok a karanténban? Erre a kérdésre kereste a választ a Pek-Snack online kérdőíve, amely 3000 ember megkérdezésével készült május elején. A válaszadók 43 százaléka valóban igyekezett ritkábban boltba menni a járványügyi korlátozások idején. A legtöbben heti kétszer sütnek otthon, általában édességet. A kakaós csiga a favorit, a sós péktermékeknél pedig a pogácsa a magyarok kedvence.
