
Cukros italok: Ausztria az élmezőnyben Nyugat-Európában
Ausztriában az üdítőitalok jelentik a legnagyobb forrását a hozzáadott cukor bevitelének az Euromonitor adatai szerint.
Bulival térnek vissza a "neves" palackok
A Coca-Cola először 2013-ban dobta piacra a logót kiegészítő nevekkel ellátott palackjait.
Újra növekedési pályán az energiaitalok piaca
Egyre fiatalabbak az energiaitalok fogyasztói, ugyanakkor az alacsonyabb jövedelmű háztartások sem ezen az italfajtán spórolnak, hiszen a megvásárolt mennyiség egyre nagyobb hányadát ők fogyasztják – derül ki a GfK Hungária háztartások napi fogyasztási cikk vásárlásait monitorozó Háztartáspanel adataiból.
Coca-Pepsi bokszmeccs
A másfél évtizede forgatott filmben a Pepsi azzal „piszkálta” nagy vetélytársát, hogy egy Coca-Colát szállító kamion vezetője hűtlen lesz kenyéradójához, és inkább a Pepsi ízére támad gusztusa.
A gyümölcscukor felnyomja a vérnyomást
Az üdítőitalgyártók már az első tudományos adatok ismertetésekor idegesen vitatták a vizsgálat eredményeit.
