Becsült olvasási idő: 1 perc
Ki segít a világ egymilliárd éhezőjén?

A világon hírességekkel népszerűsíti az ENSZ az éhezés világnapján a mélyszegénység elleni kampányát.

éhínségHírességekkel népszerűsíti az ENSZ az éhezés világnapján a mélyszegénység elleni kampányát. A világszervezet tagjai szerint jelenleg a növekvő élelmiszerárak jelentik a legnagyobb problémát az éhezők számára. Szakértők szerint 1 milliárd ember éhezik a világon.
 
„Add tovább a bögrét!”: ez a világélelmezési program idei kampányának jelmondata, amelyet a többi közt sztárfocistákkal, színészekkel és énekesekkel népszerűsítenek.

Az ENSZ-hez tartozó szervezet tagjai szerint jelenleg a növekvő élelmiszerárak jelentik a legnagyobb problémát az éhezők számára.„Minden hetedik ember úgy ébred, hogy nem tudja, hogyan jut majd ételhez aznap. Számos országban tapasztalhattunk áremelkedést az elmúlt hónapokban. A szárazság sújtotta Kenyában például 70 százalékos drágulás volt. A változó árak miatt az emberek nem tudják, mennyi ételt engedhetnek meg maguknak” – fogalmazott Josette Sheeran, a világélelmezési program vezérigazgatója.

Az áremelkedés világszerte mintegy 70 millió ember taszított mélyszegénységbe az elmúlt évben a Világbank számításai szerint. „Az árak nagyon magasra szöktek. Ez mindannyiunkat érint. Már nem tudunk napi háromszor étkezni, mint azelőtt. Van, amikor csak egyszer eszünk egy nap” – mondta egy kenyai lakos. A Kelet-Afrika legnagyobb gazdaságának számító Kenyában a kormány eddig nem tudott megoldást találni az élelmiszerárak drasztikus növekedésére, mint ahogy arra sem, hogy ne az ország valutája legyen az egyik leggyengébb az egész világon.

Magyarországon a becslések szerint százezer ember éhezik.