Egy felmérés folyamán a ráérősebben táplálkozó emberek kevésbé voltak hajlamosak a súlygyarapodásra.
Egy új év kezdete mindig ösztönzőleg hat a legkülönbözőbb célkitűzések megfogalmazására. Miért is ne vonatkozhatna ezekből egy például az étkezések sebességének lelassítására? Egy szó, mint száz, úgy tűnik, hogy a komótosabban étkező embereknél kisebb az esély a súlygyarapodásra.
Bizonyos ellenőrzött vizsgálatok során egyazon ételeket szolgáltak fel a tesztalanyoknak. A résztvevők egyik felét arra biztatták, hogy „normálisan” egyenek, a másikat pedig arra, hogy többet rágjanak, és a villájukat helyezzék az asztalra a harapások között.
A ráérős csapat kevesebbet evett, és így kevesebb kalóriával látta el a szervezetét. Több vizet is ittak az étkezések alatt, amely a jóllakottság érzésével árasztotta el őket. Mi több, órákkal később kevésbé érezték magukat éhesnek a szapora csoportnál.
De mit tehetünk, hogy visszafogjuk a táplálkozásunk iramát?
1. Együnk „igazi” ételeket!
A puha fehérkenyeret könnyebb rágni, könnyebben csúszik és így könnyű többet fogyasztani belőle. Általában a „fast food” kifejezés is arra utal, hogy az étel kis erőfeszítéssel, gyorsabban felhabzsolható. A teljes kiőrlésű kenyér több fáradozást igényel, és így kevesebbet is eszünk belőle.
2. A zöldségeket és gyümölcsöket együk, ne pedig igyuk!
A smoothie-k nagyon népszerűek, de az „élelmiszer” felhörpintése a leggyorsabb módja a kalóriabevitelnek. Egy alma vagy egy narancs szilárd állapotban történő elrágcsálása már több időt igényel.
3. Együnk társaságban!
Beszélgetni és kacarászni fogunk, és illemtudóbbak leszünk, mint otthon a számítógép vagy a TV előtt.
4. Használjunk kisebb evőeszközöket!
Kisebb kanál – kisebb falat. Vajon az evőpálcikával evő embereknek is ez a titkuk?
5. Adjunk elegendő időt az étkezéshez, hogy ne kelljen sietnünk!
Reeeeendbeeeeeeen…?

