Becsült olvasási idő: 0 perc
Ezért nőtt a sertésállomány

A földművelésügyi miniszter a Központi Statisztikai Hivatal legújabb adatait idézve rámutatott: egy év alatt 200 ezerrel, mintegy 7 százalékkal nőtt a magyar sertésállomány, erre évtizedek óta nem volt példa.

A sertésstratégia első eredményei már megmutatkoznak, a sertések száma ismét meghaladja a 3 milliót Magyarországon - mondta Fazekas Sándor csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón, amelyet Milánóból, az EU környezetvédelmi informális miniszteri tanácsüléséről hazaérkezve tartott.

Emlékeztetett arra, hogy a sertésstratégia több, az ágazat eredményességét javító intézkedést tartalmaz. Jelezte: már érezhető a hatása annak, hogy az élő és hasított félsertés áfája 5 százalékra mérséklődött, és eredményes a "Földet a gazdáknak" program is.