A sertésstratégia első eredményei már megmutatkoznak, a sertések száma ismét meghaladja a 3 milliót Magyarországon - mondta Fazekas Sándor csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón, amelyet Milánóból, az EU környezetvédelmi informális miniszteri tanácsüléséről hazaérkezve tartott.
Emlékeztetett arra, hogy a sertésstratégia több, az ágazat eredményességét javító intézkedést tartalmaz. Jelezte: már érezhető a hatása annak, hogy az élő és hasított félsertés áfája 5 százalékra mérséklődött, és eredményes a "Földet a gazdáknak" program is.

