A „Földet a gazdáknak” Program jogszerű és hasznos

A „Földet a gazdáknak” Program jogszerű és hasznos

A magyar gazdák győztek és az ellenzék próbálkozása ismét kudarcot vallott, nem sikerült megsemmisíteni a Földet a gazdáknak programot. Az ellenzék kezdettől támadja a programot, mert még mindig a spekulánsok és a nagybirtokosok érdekeit védik, és vissza akarja állítani a balliberális földpolitikát, amikor elárulták a nemzeti érdekeket és a magyar földeket külföldiek, spekulánsok és nagybirtokosok kezére juttatták.  A kormány ugyanakkor tudomásul veszi az Alkotmánybíróság döntését, és kész a földek hasznosításából származó bevételekre vonatkozó szabály pontosítására.

Még az idén 100 milliárd forint fölötti összeg folyhat be az államkasszába a nyáron lezárult Földet a gazdáknak program során eladott termőföldekből.

30 ezren jutottak földhöz a „Földet a gazdáknak" programban

30 ezren jutottak földhöz a „Földet a gazdáknak" programban

Az állami földekért felelős államtitkár szerint a rendszerváltás óta nem volt olyan sikeres földértékesítési program, mint a „Földet a gazdáknak", minden harmadik, csaknem 30 ezer földműves földhöz jutott - mondta Bitay Márton Örs vasárnap.

A parlament foglalhat állást a földárverések bevételének felhasználásáról

A parlament foglalhat állást a földárverések bevételének felhasználásáról

A kormány a parlament állásfoglalását kéri szeptemberben a földárverésekből befolyt összegek felhasználásáról - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön.

FM: helytelen állítások a „Földet a gazdáknak” Programról

FM: helytelen állítások a „Földet a gazdáknak” Programról

A Földművelésügy Minisztérium közleménye szerint Sallai R. Benedek képviselő a nyilatkozatával ismét megalapozatlanul állította, hogy az állami földek értékesítése nem a magyar földművesek érdekeit szolgálja.

Csepreghy: a fiatal gazdák a kormány stratégiai partnerei

Csepreghy: a fiatal gazdák a kormány stratégiai partnerei

A fiatal gazdák a kormány stratégiai partnerei, kiemelt figyelmet kapnak a Földet a gazdáknak programban és a földbérleti pályázatoknál -  mondta Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára konferencián pénteken Budapesten.

Földet a gazdáknak program: eddig 130 ezer hektárt értékesítettek

Földet a gazdáknak program: eddig 130 ezer hektárt értékesítettek

Eddig 130 ezer hektár termőföldet értékesítettek a Földet a gazdáknak programban,  ebből 170 milliárd forint bevétele származott az államnak - jelentette be az állami földekért felelős államtitkár vasárnap Budapesten, sajtótájékoztatón.

Földet a gazdáknak program: november közepétől indulhat a licit

Földet a gazdáknak program: november közepétől indulhat a licit

November közepétől indulhat a licit az állami földekért nyilvános árverésen, ami gazdabarát program, a tüntetések pedig gazdaellenesek - mondta a földművelésügyi miniszter az M1 aktuális csatornán kedden.

Földháború zajlik Enesén

Földháború zajlik Enesén

Földháború zajlik Enesén, ami nem egyedi eset – mondta a Földművelésügyi Minisztérium állami földekért felelős államtitkára az M1 aktuális csatornán csütörtökön. Az érintett céggel szemben megtették a jogi lépéseket, az első birtokper első ítélete az államnak és az új bérlőknek kedvez – közölte.

Ezért nőtt a sertésállomány

Ezért nőtt a sertésállomány

A földművelésügyi miniszter a Központi Statisztikai Hivatal legújabb adatait idézve rámutatott: egy év alatt 200 ezerrel, mintegy 7 százalékkal nőtt a magyar sertésállomány, erre évtizedek óta nem volt példa.

Nem csak a szántóföldeké a világ

Nem csak a szántóföldeké a világ

Még az idén további 40 ezer hektár földterületre hirdet pályázatot a Nemzeti Földalapkezelő (NFA) a Földet a gazdáknak program keretein belül, és a tervek között szerepel a kiírt területek művelési ágának szélesítése is - írja a Napi Gazdaság hétfői számában a Vidékfejlesztési Minisztérium tájékoztatása alapján.

A hónap végén lezárul a Földet a gazdáknak program

A hónap végén lezárul a Földet a gazdáknak program

250 ezer hektár állami termőföld bérletére pályázhattak gazdálkodók.

VM: A kormány az agrárközéposztály megerősítésén dolgozik

VM: A kormány az agrárközéposztály megerősítésén dolgozik

A kormány az agrárközéposztály megerősítésén dolgozik, az a célja, hogy minél több fiatal gazda és családi vállalkozás kapjon földet - közölte a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) az MTI-vel.