A közelben élők figyeltek fel az erjedő zöldség zavaró szagára, így lakossági bejelentés érkezett a fogyasztóvédelmi felügyelőséghez, amely rögtön értesítette az illetékes szervet.
Dr. Hercsel György, a Győr-Moson-Sopron Megyei Kormányhivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Állat-egészségügyi Igazgatóságának vezetője sajtótájékoztatón mondta el tegnap, hogy a helyiséget bérlő férfi se bejelentési kötelezettségének nem tett eleget, se kistermelőnek nem számít, se üzem működtetéséhez nem rendelkezett engedéllyel.
Költségére fogják ártalmatlanítani a nagy mennyiségű, napokban lefoglalt savanyúságot és bírságra is számíthat.
A főállatorvos tájékoztatása szerint a rendőrséggel együttműködtek az eljárás során és felderítették a káposzta értékesítési útját is.

