Becsült olvasási idő: 0 perc
Illegálisan savanyítottak Győrben

Megsemmisít tizenhét, egyenként kétszáz literes hordóban erjesztett savanyúságot az élelmiszer-biztonsági és állat-egészségügyi hatóság, ugyanis illegálisan készítették Győrben egy lakóépület alsó szintjén - írja a Kisalföld.

A közelben élők figyeltek fel az erjedő zöldség zavaró szagára, így lakossági bejelentés érkezett a fogyasztóvédelmi felügyelőséghez, amely rögtön értesítette az illetékes szervet.


Dr. Hercsel György, a Győr-Moson-Sopron Megyei Kormányhivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Állat-egészségügyi Igazgatóságának vezetője sajtótájékoztatón mondta el tegnap, hogy a helyiséget bérlő férfi se bejelentési kötelezettségének nem tett eleget, se kistermelőnek nem számít, se üzem működtetéséhez nem rendelkezett engedéllyel.

Költségére fogják ártalmatlanítani a nagy mennyiségű, napokban lefoglalt savanyúságot és bírságra is számíthat.

A főállatorvos tájékoztatása szerint a rendőrséggel együttműködtek az eljárás során és felderítették a káposzta értékesítési útját is.