Laborkaland – A csoda odabent van! címmel interaktív középiskolai oktatónapot tart a WESSLING Közhasznú Nonprofit Kft. áprilisban. A laborlátogatással, kísérletekkel, interaktív előadásokkal teli egy napos program során igyekszünk élményszerűvé tenni a kémiát, és megszerettetni a középiskolás diákokkal az analitikát, az elválasztástechnikát.

A természettudományos tantárgyak, azon belül is a kémia népszerűsítését tűzte ki célul egy független laboratórium. A másodikos középiskolások még a pályaválasztás előtt állnak, a kémia (fizika, biológia) iránt érdeklődő fiataloknak talán éppen ez lehet a legjobb pillanat arra, hogy megismerkedjenek egy vizsgálólaboratórium csodálatos világával.
A csoda odabent van! – hirdeti a program jelmondata. Odabent a laboratóriumban, a fantasztikus gépekben, magában az anyagban, de leginkább az ott dolgozó emberek fejében, akik megannyi leleményes módon igyekeznek elválasztani egymástól az alkotóelemeket, molekulákat, hogy aztán megmérhessék azokat.
A WESSLING Közhasznú Nonprofit Kft. első, egynapos tavaszi programját további oktatónapok követik majd. A WESSLING Hungary Kft. Fóti úti laboratóriumába érkező diákokat röviden felkészítik az itteni viselkedés szabályaira, majd a bemutatkozó előadást követően körbevezetjük őket a laboratóriumon.
Ebéd után következnek a kísérletek, amelyek során igyekszünk megidézni Öveges professzor szellemét. A nap vége felé még sok-sok érdekességet megtudhatnak a laboratóriumról, rövid kérdőívet is ki kell tölteniük, végül az erre az alkalomra készült szemléletes munkafüzettel és a részvételt, a program elvégzését igazoló oklevéllel távoznak a Fóti útról.
A programmal kapcsolatos legfontosabb tudnivalók megtalálhatók a www.laboratorium.hu oldalon, a „Laborkaland” fül alatt.
Várjuk a középiskolás diákok jelentkezését, és reméljük, hogy az itt szerzett élményekhatására egyre többen választják majd a vegyészi, analitikusi pályát!
A WESSLING Közhasznú Nonprofit Kft. munkatársai
Fontos információk:
- A Laborkalandot 2014. április 25-én rendezzük meg
- Másodikos (tizedikes) középiskolai diákokat várunk az egész országból
- A programra egy, a felhívásban megadott esszé megírásával, a pályamunka beküldésével lehet jelentkezni március 20-ig. Az esszék ezen a linken érhetőek el: http://laboratorium.hu/laborkaland/laborkaland1/
- 2014. április 7-ig értesítést küldünk ki, hogy a pályamunka alapján a jelentkezést elfogadtuk-e
- A program tízkor kezdődik és délután négyig tart
- Ebédről gondoskodunk
- A diákok útiköltségét igény esetén megtérítjük
- A programhoz szülői hozzájárulást kérünk
- A részletes program, tájékoztatás és a további dokumentumok letölthetők a www.laboratorium.hu közérdekű, tudományos-ismeretterjesztő honlapról.
- A Laborkaland iránt érdeklődő tanárok, diákok a következő e-mail címekre írjanak:
[email protected]
Az internetes felületünket (http://laboratorium.hu/laborkaland-2/) folyamatosan frissítjük, az oktatási programmal kapcsolatos új információkért érdemes időről időre újra felkeresni az oldalt!

