Nyul Zoltán, az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) magasépítésért felelős helyettes államtitkára az eseményen azt mondta, a térség sikere az együttműködésen és a partnerségen alapszik a kormányzat, az önkormányzat és a gazdaság szereplői között – tudósított az MTI.
Debrecen városa a kormányzati tevékenység fókuszában van – mondta a helyettes államtitkár, majd a tárcájára utalva jelezte: az infrastruktúra-fejlesztéseknek a közműépítésektől, az út- és vasúti infrastruktúrán át az oktatási infrastruktúra fejlesztéséig nagyon sok területen már látható eredményei vannak, és láthatóak az előkészületek arra, hogy ezek az eredmények a későbbiekben is évről évre segítsék a helyi a potenciál maximális kiaknázását.
Debrecenben tökéletes a helyszín választása, a gazdasági szereplők és a város dinamikusan fejlődő infrastruktúrája szempontjából is
– fűzte hozzá.
Papp László (Fidesz-KDNP), Debrecen polgármestere azt emelte ki, hogy a terminál elkészültével és a beruházás második ütemében megvalósuló NAV vámudvarral a város úthálózata jelentős mértékben mentesül a kamionforgalomtól.
A leendő terminál az M35-ös autópálya tranzitforgalmának a kiszolgálására is alkalmas lesz, a magyar-román határ előtt ez lesz ugyanis az utolsó nagy kamion és vasúti logisztikai terminál.
– hangsúlyozta Papp.
Kun Ferenc, a Debreceni Ingatlanfejlesztő Kft. ügyvezetője azt mondta, az új terminál jelentősen javítja majd a logisztikai feladatok hatékonyságát a térségben.
A terminálban 260 európai színvonalú kamionparkolót alakítanak ki, amelyből 64 arany, 196 ezüst minősítésű lesz, a kamionsofőrök kulturált körülmények között tölthetik majd el a pihenőidejüket. A beruházás 2027 első felében fejeződik be - foglalta össze.
Borítókép: MTI/Derencsényi István


