Becsült olvasási idő: 1 perc
Már nem csak Fradi-sört ihatunk

Dudás Hunor, a DVTK-t működtető Diósgyőr FC Kft. ügyvezető igazgatója és Kerekes Péter, a Dreher Sörgyárak Zrt. marketingigazgatója csütörtökön közös sajtótájékoztató keretében „leleplezte” a DVTK-sört.

Amikor bejelentettük hogy szeretnénk létrehozni a DVTK-sört, majd több más DVTK márkaterméket, sokan kérdezték, miért a sör az első brand? – kezdte Dudás Hunor. – Azért, mert a sör és futball összekapcsolódik. Ez az első a saját márkás termékek közül, a közeljövőben jön a kávé, ásványvíz, energiaital és mások.

Miért a Dreher?

Miért a Dreher lett a partnerünk? – folytatta. – Szeptembertől sok tárgyalást folytattunk, Íme, az új DVTK-söramelyek során világossá vált, hogy a Dreher Sörgyárak Zrt. felismerte a klubban és a klub mögött álló szurkolókban rejlő potenciált, és elkötelezett az együttműködés mellett. Ezért hosszú távú, 2015. június 30-ig érvényes, kizárólagos szerződést kötöttünk.

Az anyagi háttérről annyit árult el a klubvezető, hogy a hivatalos honlapon külön számláló mutatja a DVTK márkatermékekből származó bevételt, amit a szurkolókra, a stadion komfortosabbá tételére költ a DVTK – írta a hatharom.hu.

A DVTK-sör jó minőségű és népszerű ízvilágú termék, amely széles tömegeket céloz meg – mondta el Kerekes Péter. – Április elejétől kapható Borsod-Abaúj-Zemplén megye élelmiszerboltjaiban és sörözőiben üveges, dobozos formában és fontos, hogy elérhető áron kínáljuk. Az elérhető ár árusítóhelyenként változik, de hozzávetőlegesen 150 forintot jelent.

Az értékesítés támogatására online és kültéri marketingkampányt indítunk, és a Videoton elleni mérkőzésen már megkóstolhatják a szurkolók a csapolt sör a Diósgyőri Stadionban.