hero
Metz Edina
Becsült olvasási idő: 1 perc
Ötöt díjaztak a kétszázból – rengeteg vers érkezett a Starbucks Kávéköltők pályázatra

A magyar költészet napján, április 11-én hirdették ki az 5. éve futó Starbucks Kávéköltők pályázat idei nyertesét és döntőseit. 

 

Szűk körben, szinte csak a döntősök és a régebbi pályázók részvételével tartották meg az idei Kávéköltők pályázat eredményhirdetését. A pályázat 2023-as szlogenje: Vissza a természethez! volt, és a szervezők olyan munkákat vártak, amik kiemelik a zöldgondolkodást és a környezettudatosságot. 

Az eredményhirdetést a régi idők hangulatát idéző, félhomályba burkolódzó The Workshopban tartották a ’70-es éveket idéző plakátok alatt. Az asztaloknál fiatal, tehetséges versírók várták a zsűri döntését, miközben a szervezők hideg kávés finomsággal kínálták az eseményre érkező vendégeket. 

A kora délutáni eredményhirdetés baráti, jó adag humorral átszőtt kerekasztal-beszélgetéssel kezdődött. Nyáry Luca moderátor többek között arról kérdezte a pályázat háromtagú zsűrijét, Csalár Bence bloggert, írót, Pion István költőt, slammert, Seres Lili Hanna írót, költőt, szerkesztőt, hogyan ítélik meg a pályázat elmúlt öt évét. 

Pion István elmondta, hogy évről évre egyre színvonalasabb versek érkeznek, és ezzel párhuzamosan egyre jobb a pályázat szervezése is. Azt is kiemelte, hogy a legtöbb pályaművet, mintegy kétszázat az ide versenyre küldték be a pályázók. Azt pedig külön is kihangsúlyozta, hogy nagyon örült a videós versenyműveknek. Szeretné, ha jövőre ennek a műfajnak önálló kategóriát teremtenének, mert inspiráló és érdekes volt látni a költők előadásait. 

Seres Lili Hanna kiemelte, hogy nagyon sok versíró döbbenetesen jól ragadta meg a klímakatasztrófával és a környezetvédelemmel kapcsolatos érzéseit. Meglepő és egyedi versek születtek. 

Csalár Bence szerint a mostani fiatal generáció szenved a leginkább a klímaszorongástól, ami meg is jelenik a versekben. Hozzátette, hogy nagyon nehéz félelmekről írni, és csodálja, hogy a pályázóknak volt erejük lenyúlni a lelkük mélyére és jól prezentálni mindazt, amit ott találtak. 

A zsűritagok kiemelték, hogy nagyon jó volt az idei pályázat témaválasztása, mert költőnek lenni és fontos dolgokról írni, az mindig jó.   

A Starbucks Kávéköltők 2023-as nyertese és döntősei: 

Nyertes:

Pászthy-Lénárt Flóra

 Döntősök:

Harka Sára

Kubina Zita

Ráday Zsófia

Szamosvári Bence