Becsült olvasási idő: 1 perc
Reggelizzünk -e?

A reggelit sokan a nap legfontosabb étkezésének tartják, mások azonban úgy gondolják, közel sem olyan fontos, mint ahogy azt a reggelizés hívei hirdetik. Vajon kinek van igaza? - teszi fel a kérdést cikkében a HáziPatika.com 

A Harvard Egyetem Közegészségügyi Iskola szakemberei szerint a reggeli kihagyása nagy terhet ró a szervezetre, megnöveli az elhízás és a cukorbetegség kockázatát, férfiaknál pedig akár 27 százalékkal is megemelheti a szívroham vagy a szívbetegség előfordulásának esélyét. De vajon tényleg ilyen fontos dolog volna a reggeli?

Nem mindenki ért egyet a fentebbi tézissel, dr. Susan Jebb, az Orvosi Kutatóközpont munkatársa szerint például semmivel sem növeli meg jobban a reggeli kihagyása az elhízás kockázatát, mintha az ebédet vagy a vacsorát hagynánk ki, csupán azokról eddig még senki nem készített tanulmányt. Naveed Sattar, a Glasgow Egyetem professzora pedig úgy véli, lehet, hogy a szívroham esélye is csak azért nő azoknál, akik nem reggeliznek, mert ők amúgy is hajlamosabbak az egészségtelenebb életmódra.

A reggeli létjogosultságával kapcsolatban ezen a linken olvashat további érveket pro és kontra.