A vizsgálat alapján sóbevitelünk 15 százalékos mérséklésével háromszor annyi szív- és érrendszeri betegség miatt bekövetkező halál lenne megelőzhető, mint a dohányzás 20 százalékos visszafogásával.
A túl magas sófogyasztás legveszélyesebb következményei a magas vérnyomás és az ebből fakadó kardiovaszkuláris betegségek, a gyomorrák, a csontritkulás (osteoporosis), a vesekő, az elhízás és végül, de nem utolsó sorban (érdekes módon) a cukorbetegség.
A tanulmány szerint a személyenkénti sófogyasztás napi 3 grammos csökkentésével Norvégiában évente körülbelül ezer haláleset lenne megelőzhető.
Fordítás: Zamaróczy Ádám

Becsült olvasási idő: 0 perc
Sok só sose jó
Egy, a Koppenhágai Betegségmegelőzési- és Egészségkutató Központ (Research Centre for Prevention and Health in Copenhagen) által, 23 ország bevonásával végzett tanulmány szerint sófogyasztásunk csökkentésével több életet menthetünk meg, mintha “csak” leszokunk a dohányzásról. A FoodBev.com cikke.
