hero
Zamaróczy Ádám

Rovat:

Fogyasztó
Becsült olvasási idő: 1 perc
Sózás elektromos stimulációval
A sós ízek felerősítésére szolgáló, komputerizált evőpálcát fejlesztettek ki Japánban. A speciális evőeszköz komoly segítséget nyújthat mindazoknak, akiknek egészségi okokból csökkenteni kell az elfogyasztott só mennyiségét az étrendjükben.

Az új találmány elektromos stimuláció és egy csuklón hordott minikomputer segítségével fokozza az élelmiszerek sós zamatának erősségét. A készülék gyenge elektromos áram alkalmazásával nátriumionokat továbbít az ételekből a fogyasztók nyelvére, és így járulékos sós ízt ébreszt a szájüregükben. Összességében állítólag 1,5-szörös ízintenzitás-növekedés érhető el az eszközzel.

Az innovatív pálcikák használata Japánban különösen indokolt lehet, a távol-keleti ország gasztronómiájában ugyanis a só igencsak hangsúlyos szerepet játszik. Egy átlagos japán felnőtt például naponta körülbelül 10 gramm sót fogyaszt el, ami kétszerese az Egészségügyi Világszervezet által ajánlott mennyiségnek.

A találmány (Forrás: Reuters)

Fontos tudni, hogy a túlzott sóbevitel a magas vérnyomással, az agyvérzéssel és több más betegséggel is kapcsolatba hozható.

A tudósok állítólag az eljövendő időszakban a találmányuk prototípusának továbbfejlesztésére fognak koncentrálni, és ha minden jól megy, a „varázspálcák” értékesítése már akár 2023-ban megkezdődhet.

(Forrás: Reuters)