Becsült olvasási idő: 1 perc
Új multik jönnek?

Jelenleg hét szolgáltató Magyarországra településéről tárgyal a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA), s ha mind megvalósul, akkor azzal 1500 új munkahely létesülhet. Szalay-Berzeviczy Attila ennek ellentettjéről számolt be.

A HITA közlése szerint az idén eddig négy cég döntött magyarországi központ alapítása mellett. Az egyik az Adminex adminisztrációs szolgáltatásokat végző cég, a másik a DHL úgynevezett order management központtal. A két másik céget nem nevezték meg.

A termelő beruházások esetében „hullámszerűen” növekvő érdeklődést tapasztal a HITA – írja a Napi Gazdaság –, hozzátéve, hogy jelenleg 68 befektetésről folynak tárgyalások, s ez 20 százalékkal több, mint egy évvel korábban volt.

 

multi

Ezzel ellentétes  véleményt fogalmazott meg  nemrég Szalay-Berzeviczy Attila, a Budapesti Értéktőzsde korábbi elnöke  a legnagyobb közösségi portálon. Posztjában megjelentek szerint az elmúlt két évben többek között azon dolgozott, hogy az egyik jelentős amerikai pénzintézet, a Morgan Stanley matematikai kutató központjához hasonlóan szintén Budapestre helyezze a 150 új munkahelyet teremtő európai egységét.

„Ma a bostoni megbeszéléseim során arról tájékoztattak, hogy az elmúlt egy évben olyan mértékben romlott meg országunkban a jogbiztonság és olyan mértékben vált bankellenessé a magyar kormány, hogy végül Lengyelország mellett döntöttek” – írja Szalay-Berzeviczy Attila.