Íme 5 étel, amitől még többet és többet ennél:
Kenyér
A finomított szénhidrát növeli az étel utáni sóvárgásunkat. Ez a benne elrejtett fruktóz kukorica szirupnak köszönhető, ami fogyasztáskor hirtelen megnöveli, majd zuhanásra ítéli a vércukorszintet.
A kutatók úgy gondolják, hogy ez nem feltétlenül éhséget ébreszt, hanem inkább az agy jutalmazási központjára van hatással. Ezért akarunk még többet belőle!
Kínai konyha
A nátrium-glutamát nevű ízfokozó, amit jellemzően a kínai ételekhez adnak, ingadozást okoz az éhségszintben. Kutatók úgy találták, hogy 30 perccel az étkezés után kevésbé voltak éhesek azok, akik ilyen ételt ettek, viszont egy óra múltán már farkaséhesek lettek. Előfordulhat, hogy ez attól van, hogy a nátrium-glutamát annyira jó ízt ad az ételeknek, hogy ha elmúlik az érzés rögtön pótolni szeretnénk.
A cikk folytatásában még három farkaséhséget okozó entitásra lehetünk figyelmesek.

