Becsült olvasási idő: 1 perc
Lustaság félegészség!

Egy új tanulmány szerint a tunyaságot akár előnyünkre is fordíthatjuk egy fogyókúrában vagy úgy általában az egészséges táplálkozás érdekében. A Népszabadság beszámolója.

A New York-i Saint Bonaventure Egyetem nemrégiben végzett el egy kísérletet, melyből kiderült: ha úgy kényelmesebb, az emberek inkább az egészséges nassolnivalót választják.

A kutatás vezetőjét, Gregory Privitera pszichológust a saját gyermekeinél tapasztaltak inspirálták. A kutató a Reutersnek elmondta, gyakran előfordult, hogy amikor gyermekei nassolnivalót kértek tőle, és ő gyümölcsöskosárra mutatott válaszul, a kicsik először csalódottan elballagtak, ám mivel nem volt türelmük kivárni az egyéb finomságokat, végül mégis az egészséges majszolnivalót választották, és meg is elégedtek vele.

Ezen felbuzdulva Privitera vezetésével elvégeztek egy kísérletet felnőttek körében. Az alanyoknak (56 átlagos és egészséges, 19 éves férfinak és nőnek, köztük 21 túlsúlyosnak és 15 elhízottnak) egy konyhaasztalhoz kellett leülniük, melyre almaszeleteket és vajas pattogatott kukoricát helyeztek el nassolnivaló gyanánt oly módon, hogy az asztal egyik végében ülők a gyümölcshöz, másik felük a kukoricához fért hozzá könnyedén. A középen ülő kontrollcsoporttól mind a két tál azonos távolságba volt. A beszélgetést vezető kutató minden csoport esetében elhagyta a szobát néhány percre azzal, hogy töltsenek ki egy kérdőívet, s addig nyugodtan eszegessenek.

Hat perc múlva a kutató visszatért és feljegyezte, hogy a résztvevők melyik nassolnivalót találták finomabbnak, és hogy miből mennyi fogyott.

Bár a kukorica több lelkesedést váltott ki a résztvevőkből, kiderült, hogy akik az almához ültek közel, azok abból ettek jóval többet. A kontrollcsoport tagjai, akik választhattak, több kukoricát ettek ugyan, de az almából is eszegettek, többet, mint azok, akiknek nyújtóznia kellett a gyümölcsért.

Ha van kedve és ereje, a cikket ezen a linken tovább is olvashatja!