Becsült olvasási idő: 1 perc
Még egy kis naptejet a kávéba?

Kevés jobb dolog van a tengerparti pikniknél. Kevés rosszabb dolog van, mint amikor homok kerül a nevezett piknik ételeibe. Ezek közül is az egyik, amikor már végre egy finom, homokmentes szendvicshez nyúlnánk, de az étel íze a kezünkről átvándorolt fényvédőkrém „aromájával” lesz terhes. Az írás a Foodbeast cikke alapján készült.

Nos, lehet, hogy nemsokára búcsút inthetünk a bőrre kenhető fényvédőkrémeknek. A Harmonised H20 UV kiötlői azt állítják, hogy a készítmény a világ első iható napteje, amely a Nap ibolyántúli sugárzásától akár 30 faktorral is képes oltalmazni minket. A feltalálók szerint  elég csak felhajtanunk a krémes „nedűt”, és már feküdhetünk is ki a napra. Nem kell félnünk, hogy leégünk.

A preparátum lenyelése után a szer folyékony molekulái állítólag a bőrünkön vibrálni kezdenek, és a beérkező UV-A, valamint UV-B sugarak 97%-át semlegesítik.

Az Amerikai Élelmiszer- és Gyógyszer-ellenőrzési Hatóság (FDA) mindazonáltal még nem erősítette meg ezt a folyamatot.

A hírek szerint a készítmény elfogyasztását követően egyébként még egy órát kell várni a napozással, amíg a folyadék kifejti a hatását. Jobban meggondolva talán nem is lehet olyan rossz az a naptejes szendvics…