Becsült olvasási idő: 1 perc
A Tesco fogyaszt!

Némi kormányzati nyomásra összefogtak a legnagyobb brit kiskereskedelmi láncok és élelmiszergyártók, pontosabban együttesen jelentették be, hogy a lakosság durva elhízására reagálva csökkentik termékeikben a kalóriaszámot.

A brit egészségügyi minisztérium büszke közleményben részletezi a vállalásokat, mellyel majd bizonyára jól lefogyasztják az embereket. Erre szükség is van, a szigetországban 60 százalék túlsúlyos, vagy elhízott.

A Tesco 1,8 milliárd kalóriával csökkenti az üdítőitalaiban levő kalóriamennyiséget, az még fogyinem ismeretes, hogy ez mennyi idő alatt történik, és hogy átlagosan mennyi energia tűnik el például egy kólából. E mellett bővíti a csökkentett energiatartalmú ételek, menük számát, plusz kiemelt helyen, jobban láthatóan megjelölve kínálja az egészséges termékeket.

A nagy konkurens Asda új brandet vezet be csökkentett kalóriájú termékekkel, ezek energiatartalma legalább 30 százalékkal lesz alacsonyabb a mostaninál. A Coca-Cola szintén 30 százalékos kalóriacsökkentést vállalt több üdítőjében 2014-ig, a Mars pedig csokiszeletenként 250-nek kevesebb kalóriát kínál majd.