Becsült olvasási idő: 1 perc
Szezonvég a citromfarmon

2010-ben kezdték telepíteni a citromot, ma ott tartanak, hogy a  november-decemberi szüretkor szinte már a ládába szedéskor gazdája van szinte minden egyes gyümölcsnek.

Kisjuhász Éva és férje, Szőrös András huszonöt éve foglalkozik növénytermesztéssel Lajosmizse határában, jelenleg övék Magyarország egyetlen citromfarmja. A november-decemberi szüretkor szinte már a ládába szedéskor gazdája van szinte minden egyes gyümölcsnek. A családi vállalkozás 1987-ben kezdett szamócával foglalkozni, később virágokkal próbálkoztak, majd a paradicsom vette át a főszerepet. 2010-ben visszaálltak a szamócára, miközben elkezdődött a mára virágzó citromültetvény telepítése.

Forrás: Facebook

A házaspár citromait több helyen lehet kapni az országban. A korszerű fóliasátorban, biológiai növényvédelemmel termesztett lajosmizsei citrom akár egy hónapig is eláll a hűtőben, számol be a 24.hu. Lédús, kellemesen savanyú, ízletes gyümölcs. A héja kezeletlen, így megehető, reszelhető – írják ajánlójukban.

Napjainkra évi több tonna citromtermésnél tartanak. Rendszeresen szerveznek tanyatúrákat az ültetvényre, melyeken elmondják a citromtermesztés fortélyait, bemutatják a dzsemkészítés menetét. A citromszezon utolsó tanyatúrájára január 8-án 11 órai kezdettel került sor, amikor a kertészet bemutatása mellett dzsemet készítenek. A vendégek láthatják a folyamatot, mi kerül bele, lehet kóstolni a fázisok között és véleményt mondani. A tanyatúra után néhány hónapra bezárják a kertészetet a látogatók előtt, elkezdik a felkészülést a tavaszi szamócaszezonra.